Wild life - 1.díl: Noční ržání

24. prosince 2010 v 8:01 | Heidy
(c) Heidy//http://maiden-life.blog.cz/

(c) Heidy//http://maiden-life.blog.cz/
(c) Heidy//http://maiden-life.blog.cz/
Slunce zapadalo a já musela ještě doklidit pár překážek na kolbišti. Odešla odsud právě Melisa, která dělala jako by jí to tady patřilo a taky mi okamžitě zadala úkol. Všimla jsem si její chudinky kobylky Nikity, která byla po tréninku strašně moc uhnaná a zpěněná. Šla v trhaném klusu a Melisa jí nedokázala ani pochválit. Když jsem dorazila na kolbiště uviděla jsem tu spoušť. Všude byly shozené laťky a kavalety byly uprostřed celého kolbiště. Bylo na mě, abych všcehno uklidila. Když jsem odcházela rozloučila jsem se ještě s Andreou, vedoucí parkurového kolbiště, která mě měla jako jediná zmála ráda z téhle stáje.

(c) Heidy//http://maiden-life.blog.cz/

Šla jsem po cestě dolů do Marsrow. Na rameni jsem nesla vodítko a ohlávku, kterou mi Andrea dala abych ji uklidila. V téhle stáji už jsem is na to zvykla, každý jen poroučí, ale sám by neudělal nic. Když jsem všechno pečlivě uklidila na místo kam to patřilo, tak jsem si šla ještě nachvilku sednout na moje oblíbené místečko, které bylo na lavičce starého tažného vozu. Seděla jsem a poslouchala všechny zvuky. Zvuk koňského kopyta i zvuk křupající trávy. Zachvilku vše utichlo a já jsem došla domů, kde jsem si lehla a spala.

(c) Heidy//http://maiden-life.blog.cz/
Noc byla klidná. Ale přesně ve 23:25 jsem uslyšela ržání koně. Poznala jsem ji. Byla to Najara, vlastním jménem Nespoutaná. Přímo jsem ji milovala a tak jsem si promnula oči a koukla se z okna. Nikde nikdo. Navlékla jsem si na sebe svůj růžový kabát, džíny a holínky. Rozběhla jsem se po návsi směrem ke stájím.
(c) Heidy//http://maiden-life.blog.cz/
Došla jsem do boxu Najary.
Kde Najara tvrdě přešlapovala a hluboce se nadychovala. A pak jsem si to uvědomila. Najara má jít brzo na jatka, protože
její bývalá majitelka Lala na ní už nemá peníze a tak jí prodala stáji. Jenže Naj nikdo nechce protože je to divoký kůň a tak se po dlouhé diskuzi rozhodly že Naj dají na jatka. To nemůžu
dopustit. Přišla jsem ke klisně a objala jsem ji. Žďuchla mi do mého klobouku a já jsem se musela zasmát. Otevřela jsem dvířka boxu a nechala je otevřená. ,, Naj, běž kam chceš, vrať se až budeš chtít, ale né zítra!" řekla jsem Naj a pak jsem odešla. Klisna na rozloučenou zaržála a pokývala hlavou.
(c) Heidy//http://maiden-life.blog.cz/
Došla jsem domů, uklidila stopy po holínkách, slékla se a lehla do postele. Uvolnila jsem se a znovu usnula. Probudila mě teta když začla kříčet: ,, Kláro stávej! Najara utekla! Musíme ji chytit, zítra má jít na jatka!" křičela po celém baráku a já se musela smát. Přesto jsem ale musela vstát a dělat že jsem z toho celá pryč. Doufala jsem že Naj do té doby uteče pryč. Někam kde ji nikdo nebude hledat. Stiskla jsem řetízek s kamínkem po mé mamce a tiše jsem pošeptala: ,, Hodně štěstí Naj!"
(c) Heidy//http://maiden-life.blog.cz/
 


Komentáře

1 Koňařka Aduš-tvé Affs ♥ Koňařka Aduš-tvé Affs ♥ | Web | 24. prosince 2010 v 12:17 | Reagovat

Moc hezké ... Doufám že ta Najara uteče daleko a nepůjde na jatka,chudáček :(

2 adruše ♥ adruše ♥ | Web | 24. prosince 2010 v 13:55 | Reagovat

tak hlavne  aby  najaru nenasli....v dnesni dobe  by  teda  asi kone  prodali nez aby  ji dali na  jatka.....ale  pekne  jen tak dale ;)

3 lje- lucuš lje- lucuš | Web | 24. prosince 2010 v 16:21 | Reagovat

hej tyjo , kolíkáty blog jako máš ? :D vždyt jsi řkala že už končíš definitivně né ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama